Mikko Hyppönen

Dnes trošku odbočím od kníh a filmov. Na twitter pridala @IvanaSendecka výbornú prednášku od Fína Mikka Hyppönena (@mikkohypponen). Zatiaľ je len v angličtine (verím tomu, že časom pribudnú aj titulky), ale Mikko má krásnu zrozumiteľnú angličtinu s ktorou som ani ja nemala problém. Už sú české titulky. A prednáša laickej verejnosti, nie počítačovým odborníkom.

“It’s more than unsettling to realize there are large companies out there developing backdoors, exploits and trojans.”

Mikko Hermanni Hyppönen (1969) je riaditeľ antivírového výzkumu (Chief Research Officer) fínskej spoločnosti F-Security. Rozhovor s ním vyšiel aj na linuxexpres.cz, takže ak by to niekoho zaujímalo, môže si ho prečítať tu.

A teraz už samotná, osemnásť minútová prednáška.

“It’s been 25 years since the first PC virus (Brain A) hit the net, and what was once an annoyance has become a sophisticated tool for crime and espionage. Computer security expert Mikko Hyppönen tells us how we can stop these new viruses from threatening the internet as we know it.”


Mikko Hyppönen

Btw. Ivana Sendecká vedie zaujímavý projekt Planéta Vedomostí 2.0, rozhodne odporúčam sa s touto problematikou oboznámiť, prípadne sa priamo zapojiť (viac info na jej blogu).

A ak nepoznáte prednášky TED, tak tiež odporúčam, nájdete ich na www.ted.com a mnohé majú aj české či slovenské titulky.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *